Käyttäjän jees h-valta kirjoittamat vastaukset
-
Kuuntelisin myös yle-areenalta ihan mielenkiinnolla kenestä kummajaisesta mahtaa olla kyse. Mutta ilmeisesti vasta huomenna tulee sieltä ulos. Kerkesin muuten kuunnella kovin rajoitetusti joten otan koko ohjelman huomenna uusiksi kuunteluun.
jees h-valta 14.5.2012, 21:38Hekota itelles vaan.
Kaikki ovat jostain aina toista mieltä.
Se kuuluu elämään. Sitten on NIITÄ jotka kuvittelevat olevansa muiden yläpuolella. Ehkä jopa ulkoavaruudessa ja sieltä käsin yrittävät ohjata alamaisten mielipidettä omalleen suosiolliseksi.
Jos ei mene läpi alkaa jankutus joka jatkuu statosfääriin asti.
Minä kutsun sitä itserakkaudeksi, jopa voisi sanoa itsetyydytykseksi. Mutta koska tämän palstan sääntöjen muodostus suosii tuota tylsää jankutusta (tylsä palsta kun on) niin eipä muuta kuin jatkoa jälleen toiston-toistolle ja me vain ihailemme sivusta ylimielisen yli-ihmisellistä käyttäytymistäsi.
Siitä kuitenkin usko meillä alamaisilla on luja että vielä se päivä paistaa tylsäpäiseenkin keskustelupalstaan.jees h-valta 14.5.2012, 20:52Näin on Miisu mutta jos saisimme nuo alan ”pakertajat” jostain kautta mukaan jälleen. Tarkoitan nimenomaan mhy-suorittajia aina konttorilta maastoon. Heiltä saimme hienoja kommentteja paljon nykyistä enemmän vanhan palstan aikaan. Joskin se joskus vaati aika kovaa ”herkistelyä” mutta kuitenkin.
Ymmärrän täysin heidän kirjautumisvarovaisuutensa.
Liian lähellä metsäarkea saattaa tulla ”märästä rätistä” jos tunnistetaan. En halua latteuksia ja typeryyksiä kuten eräs vakionikki suoltaa (et tietenkään sinä) vaan reipashenkistä pikku vääntöä ja vedätystä. Siinä viihdytään me kaikki.jees h-valta 14.5.2012, 20:10Anton selvästi pitää yksinpuhelusta. Ei kaipaa seukkakamua näämmä.
jees h-valta 14.5.2012, 20:09Miisulle. En kyllä saanut vastauksesta varmaa käsitystä onko heillä vaan nimenomaan että he suunnittelevat keskustelupalstaa juuri KILPAILIJAN vastoin odotuksia hiljaiseloon vaipuneelle palstalle.
jees h-valta 14.5.2012, 20:04Ei niistä hirvistä harventajaksi ole vaan tosi ikävän raiskion tekijöitä.
Mutta sen jälkeen harvennuksella ”jalostus” mielestäni antaa kyllä kelpo tuloksen.jees h-valta 14.5.2012, 18:49Tilannekatsaus myös tekemääni Aarre-lehden keskustelupalstaa koskeviin tulevaisuudensuunnitelmiin.
Ensinkin hekin ovat huomanneet Metsälehden keskustelupalstan näivettymisen. Tilannetta seurataan herkeämättä.
Ajatus on nimenomaan oman vapaan ja paljon aloituksia ja reipashenkistä menoa sisältävän palstan luonti.
Toki myös asiattomuuksia siivoten.
Aivan hyvähenkinen palaute siis päätoimittaja Mari Ikoselta.
Odotetaan ja toivotaan hyvää kilpailuhenkistä palstan luontia!jees h-valta 14.5.2012, 15:17Mode on ahkera ”antonin siementen” vartija näämmä.
jees h-valta 14.5.2012, 13:55Joukamohan on kirjautunut mutta on lähes lopettanut vain kommentoinnit. Mhy-asia elää hiukan jollain ketjulla nytkin mutta potee varmasti tapahtumien vähyyttä. Mutta loppuvuoden ”ilotulitus” aiheesta on kyllä odotettavissa.
Mutta se juuri on harmi kun mhy-toimihenkilöt eivät enää ole kuviossa kovinkaan monen voimin. Vierailijana he ottivat hanakasti kantaa ja se antoi hyvää maustetta palstalle.jees h-valta 14.5.2012, 13:32Kuusifanaatikkojen kohtalonhetkethän ovat tänä keväänä käsissä.
Jos ei tule siementä ei saada taimiakaan. Ainakaan kotimaan.