Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

Esillä 10 vastausta, 30,121 - 30,130 (kaikkiaan 30,260)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    Kalle. Venäjän talous on yhtäsuuri kuin italialla.  Se ei ole suurvalta kuin pinta-alan perusteella. Tietenkin ovat omasta mielestään suurvalta.

    Kyse onkin valtion ja kansalaisten ostovoimasta. Esim. kiinalaisilla maailman paras!

    konstapylkkerö2

    Vai ostovoimasta. Venäjällä suurin osa kansasta elää köyhyysrajalla.

    Tolopainen Tolopainen

    Ostan Teslaa, kun hinta on alle kymmenen taalaa. Siihen ei monta kuukautta mene, Teslaa myydään miljardilla joka minuutti. Kieltämättä myös ostetaan lähes samalla summalla.

    Metsuri motokuski

    Amerikassa yritysjohtajat tapaavat trumpetin huomenna pörssikurssien romahtamisen vuoksi. Eiköhän sieltä korjausohjeet trumpetille tule.

    narisija

    Venäjän talous on yhtäsuuri kuin italialla. Se ei ole suurvalta kuin pinta-alan perusteella.

    Italia onkin aito suurvalta, velalla mitattuna.

    Sitä olen ihmetellyt kun suomen asiantuntijat alkaneet aivan hiljattain tihkipäälleen luokittelemaan venäjää suurvallaksi, itseasiassa sen jälkeen kun Zeleskyi heitettin valkoisesta talosta ulos. Aivan kuten WWII aikana saksan kärsittyä tappion Stalingradissa suomalaismedian kielen käyttö siistiytyi.

    Tolopainen Tolopainen

    Pörssien lasku on vasta alussa. Laskukausi tulee kestämään ainakin neljä vuotta.

    Puu Hastelija

    Rikkokaa säästöpossut! Palstamme oraakkeli on antanut ylivertaisen ostosignaalin! Vähintään 4 nousun vuotta edessä!

    Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    Pörssien lasku on vasta alussa. Laskukausi tulee kestämään ainakin neljä vuotta.

    Trump laittaa asiat kuntoon ja koittaa maailmaan kasvun kausi.

    Tolopainen Tolopainen

    Laita Kalle vain shorttia pesään. Mistäpä sinäkin longia saisitkaan.

    Kurki Kurki

    Nyt otetaan Trumpista mittaa.

    Kanada vastasi Trumpin 25% teräs- ja alumiini tulleihin korottamalla sähkön ventihintaa 25%, josta mm. Nev York on riippuvainen. Nyt Trump korottaa tariffit 50% ja Kanada aikoo lopettaa sähkön vienninnin kokonan, jos USA ei peru omia tullejaan.

    Pimeneekö New York lähipäivinä riippuu kokonaan Trumpista.

    https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011087560.html

Esillä 10 vastausta, 30,121 - 30,130 (kaikkiaan 30,260)